Vdes nga operacioni plastik stilistja e aktoreve të famshme: Do ngrinte gjoksin...

Vdes nga operacioni plastik stilistja e aktoreve të famshme: Do ngrinte gjoksin [FOTO]

755
0

Stilistja meksikane Ana Corina humbi jetën pas një operacioni për të ngritur gjoksin. Stilistja ishte shumë e fiksuar me format e saj trupore dhe kujdesej që gjithmonë të ishte në gjendjen e saj më të mirë.

Sipas të dhënave më të fundit kirurgu plastik Ivan Fragoso ka bërë prerje të tepruar duke i provokuar një infeksion bakterial që i morri jetën stilistes. Pak para se të humbte jetën ajo ka shkruar kritika për qendrën ku u operua:

Operojnë mbi 20 persona në ditë, hyn njëra dhe del tjetra, njësoj si lopët në thertore. Ana kishte hedhur në gjyq spitalin dhe seanca ishte në datën 1 prill, por ajo nuk ishte më në jetë.

Ana kuronte veshjet e shumë artisteve të famshme, mes tyre dy nga emrat të njohur dhe në Shqipëri Lucero dhe Gaby Espanic.