Vdes djali i aktores Tinka Kurti, zbulohet shkaku: Ja për çfarë bëhet...

Vdes djali i aktores Tinka Kurti, zbulohet shkaku: Ja për çfarë bëhet fjalë…

580
0

Një lajm i kobshëm ka tronditur jetën e aktores së njohur shqiptare, Tinka Kurti, në orët e para të mbrëmjes së sotme. Ndahet nga jeta në moshën 65-vjeçare djali i i vetëm i saj. Zef Kurti humbi jetës si pasojë të një infarkti në zemër. Zefi ishte djali i vetëm i aktores, i cili prej kohësh jetonte në Kanada së bashku me familjen e tij. Kujtojmë që pak ditë më parë aktorja e njohur ka qenë shtruar në spital si pasojë e një sëmundje në mushkëri dhe prej kohësh gjendja e saj shëndetësore ka qenë mjaft e rënduar, ndërkohë që tashmë i duhet të përballet me këtë dhimbje të madhe.