Ushqimi që shkrin kilogramët dhe pastron zorrët pas shtatë ditësh

Ushqimi që shkrin kilogramët dhe pastron zorrët pas shtatë ditësh

530
0

Ky ushqim përveç vetive të mëdha shendëtësore, njihet edhe për humbje peshe.

Megjithatë, ekziston një ushqim që, saje dobish shëndetësore që bart, arrin që t’ua pastrojë zorrët dhe, si rrjedhojë, edhe t’iu bëjë të humbni peshë. Bëhet fjalë për kefirin, përbërës kryesor ky i cili është në dispozicion në të gjitha marketet, e që përmes tij, me disa përbërës të tjerë, do të arrini të humbni kilogramë brenda javës.

 

Përgatitja:

 

Një mollë e madhësisë mesatare, 1-2 lugë kokrra tërshëre, 1 lugë të vogël mjaltë dhe gjysmë luge të vogël kanellë qitni në blender dhe bluani dhe shtoni një gotë kefir. Për mëngjes mund të shtoni edhe gjysmë, por edhenj ë lugë kokrra tërshëre. Për drekë hani çfarëdo që dëshironi, mirëpo kujdes të mos e teproni . Dhe, mbajeni në mend, darka nuk duhet të hahet pas orës 19:00.