Tjetër lëkundje toke, regjistrohet tërmeti i radhës në vend

Tjetër lëkundje toke, regjistrohet tërmeti i radhës në vend

323
0

Viti i Ri, ashtu siç u mbyll edhe 2019, vijon me lëkundje sizmiologjike në territorin e Shqipërisë.

Pak minuta më parë, rajoni i Korçës është tronditur nga një tjetër tërmet.

Sipas ESMC, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.8 ballë e shkallës rihter dhe me epiqendër 6 km në jug të qytetit të Bilishtit.

Ky është tërmeti i dytë për 2020-ën pasi një tjetër me forcë 4.2 ballë tronditi vendin orët e para të ditës së sotme.