Tërmeti ‘shkund’ jugun, ndjehet në Gjirokastër, Sarandë e Vlorë

Tërmeti ‘shkund’ jugun, ndjehet në Gjirokastër, Sarandë e Vlorë

460
0

Një tërmet prej 4.7 ballësh ka lëkundur pak minuta më parë qytetin e Vlorës. Tërmeti ka ndodhur 10 minuta më parë në zonën e Vlorës, ndërsa ka patur një thellësi prej 10 kilometrash dhe është ndjerë në Gjirokastër, Sarandë e Himarë. Sipas CSEM, epiqendra e lëkundjeve ka qenë Himara ku tërmeti është ndjerë fillimish në orën 20:27 minuta.