Tërmetet/ Sa lëkundje janë regjistruar natën. IGJEUM: Si ka lëvizur magnituda

Tërmetet/ Sa lëkundje janë regjistruar natën. IGJEUM: Si ka lëvizur magnituda

389
0

Pasdogitjet e termetit tragjik te 26 nentorit, qe la 51 viktima dhe qindra te lenduar ne vend, kane vijuar edhe gjate nates.

Sipas Institutit te Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit ne vend jane regjistruar kater lekundje termeti, per fat me magnitude qe ka ardhur ne ulje.

Nderkohe qe mesnata u mbyll me nje goditje me magnitude 4 e epiqender ne Burizane te Durresit, qe frikesoi banoret.

Sipas IGJEUM, lekundja me e fundit e regjistruar per daten 3 dhjetor eshte ajo e ores 02:58 me epiqender ne Gjirin e Lalzit, ne thellesi 7 km dhe me magnitude 2.1

Shihni me poshte tabelen per te dhenat e lekundjeve qe jane regjistruar gjate nates.

 

termet