Tërmet në orët e para të mëngjesit në Greqi, ja magnituda

Tërmet në orët e para të mëngjesit në Greqi, ja magnituda

395
0

Një tërmet me magnitudë 3.2 ballë u shënua në orët e para të mëngjesit të së premtes në Greqi.

Sipas të dhënave nga Qendra Sizmiologjike Europiane dhe Mesdhetare, epiqenda ishte në ishujt Dodekanezë, thellësia 2 km dhe në distancë 2 km nga ishulli Karpathos.

Tërmeti i orës 04:30 konsiderohet si tërmet lokal dhe i parrezikshëm.