Tërmet me magnitudë 6.1 në Greqi, lëkundjet ndjehen dhe në Shqipëri

Tërmet me magnitudë 6.1 në Greqi, lëkundjet ndjehen dhe në Shqipëri

376
0

Një tërmet i fuqishëm është ndjerë mëngjesin e sotëm në Greqi. Goditja e tërmetit ndodhi në ishullin e Kretës pak minuta më parë dhe ishte e një magnitude 6.1 e shkallës Rihter.

Kreta është një ishull i destinuar për turizmin. Ndërkohë që deri tani nuk raportohet për viktima por autoritetet thonë se janë në gadishmëri. Ndërkaq lëkundjet e forta janë ndjerë edhe në brigjet shqiptare.

Termeti Ne Greqi