Tërmet 3.9 ballë në Ballkan, ja ku ishte epiqendra

Tërmet 3.9 ballë në Ballkan, ja ku ishte epiqendra

438
0

Mëngjesin e sotëm, Bosnjë-Hercegovina është zgjuar nga lëkundjet e tërmetit.

Sipas mediave vendase, tërmeti ishte i magnitudës 3.9.ballë, ndërsa epiqendra e lëkundjeve kishte një thellësi prej 10 kilometrash nën tokë.

Qendra Europiane Sizmologjike raporton se lëkundjet u ndjenë në një zonë rreth 92 kilometra larg Sarajevës, 6 kilometra pranë Citluk, dhe deri në Kroaci.

Ndërkaq, deri më tani nuk raportohet për persona të lënduar.