Të gjithë me sytë nga qielli, ç’do të ndodhë me të gjitha...

Të gjithë me sytë nga qielli, ç’do të ndodhë me të gjitha shenjat tani që Hëna e Plotë kaloi në Dem

1022
0

Dashi: E dimë që e konsideroni veten të pamposhtur, por kjo nuk do të thotë se duhet të ulni vigjilencën me njerëzit që keni përreth. Mund të merrni ndonjë surprizë të pakëndshme, e cila do t’ju bëjë të dukeni të pamposhtur në sytë e të tjerëve.

 

Demi: Hëna e Plotë lind pikërisht në shenjën tuaj dhe do të ndriçojë çdo hap që do të hidhni. Pas një periudhe të errët në aspektin sentimental, do të gjeni qetësinë e munguar dhe do të shihni në një tjetër prizëm një njohje të re që sapo keni filluar. Merrini gjërat shtruar dhe shijoni çdo detaj nga pak.

 

Binjakët: Dashi nuk është i vetmi që duhet të bëjë kujdes kur nënvlerëson të tjerët, Binjakët gjithashtu duhet të hapin sytë mirë dhe të kalojnë në sitë njerëzit me të cilët që shoqërohen. Dikush mund të përfitojë nga  zemërgjerësia juaj.

 

Gaforrja: Në jetë nuk mjafton thjesht t’i ëndërroni gjërat, por edhe të luftoni për t’i realizuar ato. Nuk zgjidhen gjërat duke qarë në divan, por duke punuar pak nga pak për t’ia dalë mbanë.

 

Luani: Hëna e Plotë do të shënojë një pikë kthese në jetën e të gjithë Luanëve, të cilët kanë nevojë të rriten dhe të marrin përgjegjësitë e tyre. Por kujdes, gjërat nuk ndodhin sa hap e mbyll sytë. Duhet të bindni veten që duhet të ndryshoni.

 

Virgjëresha: Keni nevojë të shkëputeni për pak kohë nga realiteti i përditshëm, nga gjërat me të cilat përballeni në punë dhe jashtë saj. Hëna e Plotë ju këshillon të mos prisni gjatë, por të bëni gati valixhet.

 

Peshorja: ju do të gjykoni dhe vlerësoni spontanisht (me disa bujari) cilësinë e angazhimit të dikujt që punon me ju, i cili bashkëpunon. Por kini kujdes, sepse ndoshta ju mungon diçka që mund të ndryshojë gjykimin tuaj.

 

Akrepi: Hëna e Nëntorit 2019 do të flasë drejtpërdrejt me zemrën, për nevojën për të dashur dhe dashuruar. Hëna do të përpiqet të hedhë dritë mbi partnerin, por nuk ka gjasa që masa juaj të jetë objektive, e aftë të shprehë në mënyrë optimale një gjykim.

 

Shigjetari: Hëna do t’ju joshë me dëshirën e saj për të injoruar gjithçka që nuk ju pëlqen, që ju shqetëson, që ju shqetëson. Por kini kujdes, sepse ndoshta ju i nënvlerësoni pasojat e vendimit tuaj, të heqjes dorë nga një ndryshim programi.

 

Bricjapi: aq shumë energji sa mundoheni të argëtoheni, ju bëjnë të ndiheni të veçantë, duke ndriçuar imagjinatën dhe imagjinatën, ndoshta edhe shumë. Sepse Mërkuri, me mënyrën e tij të të bërit të gjërave, rrezikon ta bëjë tërë sendin pak të besueshëm, larg realitetit.

 

Ujori: Hëna do të rikthejë vëmendjen tuaj në gjërat më intime që keni, në forcën tuaj të brendshme, që sot mund të mos e ketë kuptuar shumë mirë se çfarë ndodh atje, si shkojnë me të vërtetë gjërat. Mos u izoloni, mos u mbyllni.

 

Peshqit: Hëna e Nëntorit do t’ju shtyjë të thoni dhe shprehni mendimet tuaja, idetë tuaja më shpesh, por duhet të keni kujdes. Për shkak se dikush mund të mos jetë i sinqertë, mund t’ju mashtrojë pak. Jini shumë të kujdesshëm, luani me fjalë dhe kuptime