Tags Posts tagged with "Kinë"

Tag: Kinë

Kinë, ndërtohet një qytet i tërë prej akulli, nis në Harbin...

Në qytetin kinez të Harbin, kryeqendra e provincës very-lindore të Heilongjiang, nga 5 janari i 1984 mbahet festivali ndërkombëtar i akullit dhe dëborës. Cdo...

Kinë, autobusi i turistëve përfshihet nga flakët , 26 të vdekur

Një zjarr ka rënë në një autobus turistësh që po lëvizte në një autostradë në Kinën qëndrore duke shkaktuar 26 të vdekur dhe 30...