Tags Posts tagged with "Kinë/ Shpërthen impianti kimik"

Tag: Kinë/ Shpërthen impianti kimik

Kinë/ Shpërthen impianti kimik, 47 të vdekur dhe 500 të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm ka shkatërruar uzinën kimike të’ Tianjiayi Chemical’ në provincën kineze të Jiangsu duke shkaktuar të paktën 47 të vdekur dhe...