Tags Posts tagged with "47 të vdekur dhe 500 të plagosur"

Tag: 47 të vdekur dhe 500 të plagosur

Kinë/ Shpërthen impianti kimik, 47 të vdekur dhe 500 të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm ka shkatërruar uzinën kimike të’ Tianjiayi Chemical’ në provincën kineze të Jiangsu duke shkaktuar të paktën 47 të vdekur dhe...