Surprizon moti, sot reshje shiu në këto zona

Surprizon moti, sot reshje shiu në këto zona

554
0

Sot pasdite (e martë dt.02) priten reshje të dobëta në qarqet Dibër, Elbasan, Berat, Korçë, Gjirokastër, Fier dhe Vlorë (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Vetëm në zona të kufizuara të qarqeve, reshjet do të jenë në formë shtrëngate, më të mundshme në terrenet malore (dhe ato pranë tyre) në Jug.

 

TEMPERATURAT

Sot (e martë dt.02) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 8 / 17 °C

në vendet e ulëta: 8 / 22 °C

në vendet malore: 3 / 17 °C

ERA

Sot (e martë dt.02) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.