Stuhia godet Italinë, aeroporti në Milano mbyllet për 40 minuta. Në Shqipëri...

Stuhia godet Italinë, aeroporti në Milano mbyllet për 40 minuta. Në Shqipëri pritet të …(Foto)

586
0

Në Milano stuhia e fortë dhe intensive goditi në formë breshëri në aeroportin e Malpensas rreth pas orës 16.30.

 

Aeroporti ka ngrirë nga një mantel i hollë ngrice dhe për këtë arsye u mbyll për rreth 40 minuta. Momentalisht situata duket se është përmirësuar, vazhdon të bjerë, por stuhia e breshërit ka pushuar.

 

Stuhi është shoqëruar me era të forta që arrinin deri në 50-70 km/h, vështirësitë janë krijuar edhe në trafik.

 

Kjo stuhi pritet te godase Shqiperine javen qe vjen.