Shqiptarët i grabitën banesën? Flet këngëtari grek: Më vodhën…

Shqiptarët i grabitën banesën? Flet këngëtari grek: Më vodhën…

409
0

Banesa e Lefteris Pantazis, një prej këngëtareve më të njohur në Greqi, u grabit pak muaj më parë. Por, lidhur me ngjarjen mediat helene shkruajtën se autorët e grabitjes ishin shtetas shqiptarë. I ftuar në “Tv Klan”, këngëtari i grek ka folur në lidhje me grabitjen e banesës së tij, por ka mohuar që të ketë informacione që autorët të ishin shqiptarë.

 

“Unë isha në Milano kur ndodhi ngjarja. Më vodhën disa gjëra që i kisha fituar prej vitesh, por nuk e di nëse hajdutët ishin shqiptarë apo jo. Më thanë që janë gjetur hajdutët dhe duhet t’i shikoj kush janë dhe nëse janë gjërat e mia ato që janë vjedhur”, tha këngëtari.