Shpërthim i fuqishëm në një pikë gazi në Fier, disa të lënduar

Shpërthim i fuqishëm në një pikë gazi në Fier, disa të lënduar

359
0

Një shpërthim ka ndodhur pak momente më parë në një pikë shpërndarje gazi në Portëz të Fierit.

Sipas informacioneve të para shkak dyshohet të jetë bërë një defekt teknik.

Policia dhe zjarrfikësja kanë shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për shuarjen e flakëve. Fatmirësisht deri në këto momente nuk raportohet për persona të plagosur, por vetëm për dëme materiale.

Shperndaje