Shpërthen deputetja e PD pas marrëveshjes së PS: Falë liderit tonë…..

Shpërthen deputetja e PD pas marrëveshjes së PS: Falë liderit tonë…..

375
0

Deputetja e PD-së në qarkun e Dibrës, Dhurata Çupi Tyli përmes një statusi në Facebook komenton marrëveshjen e mirëkuptimit dhe bashkëpunimit të nënshkruar sot nga socialistët në mbledhjen e grupit. Sipas saj, ajo është një marrëveshje e tipit social-komuniste që ka për qëllim tju marrë çdo gjë shqiptarëve, ndërsa shton se gjtihçka arrihet falë “liderit tonë botëror”, duke ironizuar kështu kryeministrin Edi Rama.

 

STATUSI I PLOTË

Marrëveshje alla social-komuniste.

Marrëveshje per tju marrë gjithcka e për të mos u dhënë asgjë.

Skema e qartë: Marrëveshje për tju shembur banesat.Për ti dhunuar e burgosur.

Marrëveshje për të shfrytezuar pasuritë natyrore e për ti lënë në mjerim.

Kjo është marreveshja e vullnetit të kësaj qeverie për rrënimin e qytetarëve në vitet në vazhdim.

E gjitha kjo falë liderit tonë botëror

Shperndaje