Shpërndanin DROGË në Tiranë, arrestohen 4 persona (Si tentuan të fshehin gjurmët)

Shpërndanin DROGË në Tiranë, arrestohen 4 persona (Si tentuan të fshehin gjurmët)

418
0

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin policor e koduar “Qelqi”, ku u goditën dy raste të shpërndarjes së lëndëve narkotike në kryeqytet.

Në pranga u vunë shtetasit: E. Xh., 26 vjeç, banues në Tiranë

  1. D., 24 vjeç, banues në Tiranë
  2. B., 24 vjeç, banues në Tiranë

Tre shtetasve të mësipërm gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin me të cilin po udhëtonin, Policia iu gjeti dhe sekuestroi një sasi prej 1 kilogranë e 251 gramë lëndë të dyshuar narkotike Cannabis Sativa. Këta shtetas kishin si qëllim nxjerrjen dhe shitjen e lëndës narkotike në zona të ndryshme të kryeqytetit. Për të shmangur dyshimet e Policisë mjetin me të cilin po qarkullonin këta shtetas e kishin marrë me qera.

Po gjatë operacionit ra në prangat e Policisë edhe shtetasi B. V., 55 vjeç, banues në Tiranë, i dënuar më parë për “Prodhim dhe shitje lëndësh narkotike”.

Policia dispononte informacione se ky shtetas merrej me shpërndarje të lëndëve narkotike të drogërave të forta, kryesisht heroinë në zonën e Kombinatit, Yzberishtit dhe rrugës së “Qelqit”. Lëndën narkotike ky shtetas e siguronte nga persona të tjerë, për të cilët vijon puna për kapjen e tyre.

Materialet iu referuan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë.