Shmangni debatet, përqendrohuni te dashuria, shenja më me fat sot/ Horoskopi 2...

Shmangni debatet, përqendrohuni te dashuria, shenja më me fat sot/ Horoskopi 2 nëntor 2019

352
0

Dashi

Kjo e shtunë do të jetë e mbushur me nervozizëm dhe gjatë saj mund të ketë konflikte dhe debate. Kohëve të fundit të gjitha fundjavat kanë qenë të vështira dhe ka pasur gjithmonë persona me të cilët keni debatuar apo që i keni pasur kundër. Mundohuni që të jeni të kujdesshëm, sidomos në dashuri.

Demi

Është rasti për të thënë ‘Mirëserdhe nëntor”, pasi ky muaj do të sjellë për ju një sërë zgjidhjesh të frytshme, në dallim nga tetori i cili veçse ju ka krijuar shqetësime dhe ankth. Gjithsesi gjatë kësaj dite Diellin dhe Mërkurin do i keni kundër, gjë që do të sjellë probleme ekonomike. Bëni kujdes me raportet me të lindurit e shenjës së Binjakëve dhe Akrepit.

Binjakët

Gjatë këtyre ditëve mund të përballeni me ndonjë krizë apo dyshim në dashuri, ndaj bëni kujdes. Situata do të jetë më mirë në sferën profesionale, ku gjërat do të jenë më të sistemuara në raport me më parë. Mund të përballeni me më shumë angazhime.

Gaforrja

Duhet të mundoheni që të relaksoheni gjatë kësaj dite, pasi keni kaluar një periudhë stresuese për motive profesionale ose personale. Rrezikoni që të përballeni me debate gjatë kësaj të shtune, ndaj bëni mirë që ti shmangni. Duhet ti përkushtoheni më shumë dashurisë. Nëse jeni vetëm, jeni në kërkim të një historie pa shumë angazhime.

Luani

Ju pret një ditë pozitive sa i takon ndjenjave, ku emocionet pozitive nuk do të mungojnë. Sa i takon punës dhe jetës profesionale do të përfshiheni në projekte të reja, pasi yjet janë në anën tuaj. Përfitoni nga kjo e shtunë për të bërë diçka më shumë, pasi ditët në vijim janë mjaft të rënda.

Virgjëresha

Duhet të ndaleni për pak çaste dhe të mendoni lidhur me atë që po bëni, pasi jeni duke lënë pas dore njeriun e zemrës. Sigurisht që puna dhe projektet për të ardhmen janë të rëndësishme, por edhe jeta personale. Gjatë kësaj periudhe mund të ndiheni të dekurajuar për diçka, por kjo është një arsye më shumë për të mos lënë pas dore ndjenjat.

Peshorja

E shtuna do ju gjejë nervoz, ndaj ruajtja e ekuilibrit nuk do të jetë e lehtë. Në dashuri duhet të mundoheni të jeni më të qetë dhe të kufizoheni sa i takon dashurisë, pasi rrezikoni të komplikoni një raport. Lidhur me jetën profesionale, pavarësisht sforcimeve tuaja, nuk do të shpërbleheni siç duhet.

Akrepi

Ju pret një ditë mjaft e mirë sa i takon dashurisë, ku do të merrni konfirmime pozitive dhe do të arrini të kuptoni se sa rëndësi ka për ju një person. Kjo periudhë është mjaft pozitive pasi më në fund keni kaluar problemet e mbartura nga vera. Nëse ka probleme me të cilat duhet të ballafaqoheni bëjeni menjëherë. Zgjidhjet do të vijnë gradualisht.

Shigjetari

Jepuni më shumë hapësirë ndjenjave dhe hapeni zemrën, pasi dashuria mund të vijë atëherë kur nuk e prisni. Nëse prej pak kohësh keni nisur një lidhje, me shumë mundësi e ardhmja do të jetë e bukur. Tashmë do i shihni gjërat me më shumë optimizëm dhe do i përballoni problemet në mënyrën e duhur dhe me më pak ankth. Do të shikoni që ky stil jete do ju sjell rezultate shumë të mira.

Bricjapi

Për ata që janë vetëm parashikohet një periudhë mjaft e favorshme për takimet e reja. Nëse jeni në kërkim të një dashurie, mos rrini në shtëpi, por dilni, pasi mund të bëni takimin e duhur. Lidhur me jetën profesionale, mund të diskutoni për një projekt të rëndësishëm, ndaj mundohuni që të jeni optimist.

Ujori

Përdoreni këtë fundjavë në mënyrë që të rikuperoni emocione të bukura në dashuri. Bëni mirë që të shmangni polemikat dhe të zbuloni ndjenjat. Ndoshta duke kaluar ditën jashtë me partnerin/en, do të mund të largoheni nga stresi dhe puna.

Peshqit

Sa i takon punës, kjo periudhë iu fton që të përshpejtoni hapat tuaj dhe t’iu jepni më shumë hapësirë ideve dhe projekteve ku jeni të përfshirë. Do të përballeni me sfida të cilat nëse i përballoni siç duhet, mund të rezultojnë të suksesshme. Sa i takon dashurisë do të jeni disi konfuz, sidomos nëse jeni duke përjetuar dy histori apo jeni të dyjëzuar nga situatat që iu rrethojnë.

Shperndaje