Shkullaku: Ligji anti-shpifje, shumë i rëndë! Po bëhet, që skandalet e një...

Shkullaku: Ligji anti-shpifje, shumë i rëndë! Po bëhet, që skandalet e një grupi njerëzish të mos dalin në sipërfaqe

326
0

Gazetari Armand Shkullaku tha në tryezën e PD për lirinë e medias se ligji anti-shpifje i qeverisë është diçka shumë e rëndë. Sipas Shkullakut, ky ligj special po bëhet për të mbrojtur një grup njerëzish, që skandalet të mos dalin në sipërfaqe.

“Ligji eshte dicka shume e rende. Nuk jemi per ti bere gjyqin nje personazhi si Edi Rama qe tani prodhon filma sic e kishte bere sot. Premtimi i anulimit te ligjit duhet te kthehet ne akt. Ky ligj special behet per te mbrojtur nje grup njerezish qe skandalet, si Unaza te mos dalin ne siperfaqe.

Nese nuk do ekzistonin disa media qe veprojne si qeliza te lira, asgje nuk do merrej vesh. ERTV eshte me keq se Zeri i Popullit e cila vjen drejtperdrejt ne koken e shqiptareve. Qeveria dhe bashkia kane nje staf prej 30 vetesh ku sjellin lajmin e gatshem.

Ne nuk lejohemi te marrim pjese ne aktivitetet e kryeministrise bashkise dhe tani kane filluar edhe ministrat. Ju keni mundesine te na tregoni se informimi eshte i lire dhe te gjithe te kene te drejte te informohen. Sjellja juaj ndryshe eshte nje mundesi qe demokracia funksionon”, tha Shkullaku.