Sherri në lokal, plumba pronarit, 2 të plagosur(Emrat)

Sherri në lokal, plumba pronarit, 2 të plagosur(Emrat)

496
0

Identifikohen dy personat e plagosur pas nje sherri qe ndodhi sot ne mesdite ne nje lokal ne Tirane. “Panorama” ben me dije se njeri eshte identifikuar si shtetasi Gjon Pelivani dhe thuhet se ka marrë një plumb në këmbë dhe tjetri si shtetasi Renato Hoxha, 31-vjeç, i cili ka marre nje plumb po ne kembe, në pjesën e kofshës. Ngjarja ndodhur ne zonen e Selites. Sipas te dhenave te para flitet per nje perplasje mes dy grupeve. Sherri ka qene me tone te forta dhe ka ndodhur ne lokal per arsye qe ende nuk jane te qarta. Policia ka identifikuar autorin me inicialet A.M, i cili u shpall në kërkim, si personi qe ka qelluar me arme. Pas perplasjes u nxorren armet dhe autori qelloi ndaj dy personave, njeri prej te cileve pronari i lokalit.  Nderkohe “Panorama” ka siguruar fotot nga vendi ku ndodhi perplasja me arme ne Tirane.