Sherr për një femër, shqiptari plagoset me kaçavidë në Itali

Sherr për një femër, shqiptari plagoset me kaçavidë në Itali

358
0

Një krim për shkak të pasionit që ka përfunduar me plagosjen e një shqiptari 50 vjeçar ka ndodhur pasditen e djeshme në komunën e Pratola Peligna në Itali.

Autori është një tjetër shqiptar 48-vjeçar, i cili ka përdorur një kaçavidë për të sulmuar rivalin e tij në dashuri, siç shkruajnë mediat italiane.

Ngjarja

Ngjarja ndodhi rreth orës 17:00 të së dielës kur 48-vjeçari një kontraktor ndërtimi, me origjinë shqiptare, u takua me bashkatdhetarin pranë ish Kinema D’Andrea. Mes të dyve pati fillimisht një sherr e më pas 48-vjeçari raportohet ta ketë qëlluar me kaçavidë në kokë.

Pas ngjarjes, 48-vjeçari është larguar, ndërsa i plagosuri që thuhet se ka humbur shumë gjak nga plaga që iu shkaktua në kokë, u ndihmua nga kalimtarë të rastit, që e dërguan në spital.

Policia e ka identifikuar autorin dhe e ka shpallur atë në kërkim. Ndërkaq hetimet vijojnë për të zbardhur më shumë detaje nga ngjarja.