Shënohet viktima e parë nga gripi në Shqipëri

Shënohet viktima e parë nga gripi në Shqipëri

365
0

Një grua ka ndërruar jetë nga gripi në Tiranë.

Mësohet se viktima është një grua 61 vjeçare e cila qenë e shtruar prej disa ditësh në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’ në kryeqytet ku edhe ka ndërruar jetë pas komplikacioneve të mëdha me zemrën dhe mushkëritë.

ISHP ka publikuar sot analizat duke theksuar se gruaja ka ndërruar jetë për shkak të virusit të gripit. Gruaja ishte e pavaksinuar nga gripi.