Shenjtërimi i Nënë Terezës/ Emocione shqiptare në Vatikan

Shenjtërimi i Nënë Terezës/ Emocione shqiptare në Vatikan

416
0

1472925667canaNë Bazilikën e Shën Palit në Vatikan u zhvillua koncerti në nderim të shenjtërimit të Nënë Terezës, ku janë të ftuar yjet shqiptarë nëpër botë si Rita Ora, Inva Mula, Shkëlzen Doli, Ermonela Jaho, Lorik Cana etj.

Koncerti u hap nga Rita Ora dhe Lorik Cana u shprehën se koncerti është një fjalim dashurie me muzikë që mund të përmblidhet me fjalët ‘Bota mund të shpëtohet vetëm me dashuri”.

“Ne bijtë e gjakut dhe shpirtëror jemi këtu për ta nderur veprën e saj në dobi të të varfërve, që bashkoi njerëzimin me fuqinë e besimit. Këtë e dëshmon edhe koncerti dhe prania juaj.

Të pranishëm në koncert janë edhe përfaqësues të lartë të politikës shqiptare, Presidenti Nishani, Kryeministri Edi Rama, ish- Kryeministri Sali Berisha, kryetari i PD Lulzim Basha, kryetari i Parlamentit Ilir Meta etj.