SHBA-BE përshëndesin marrëveshjen

SHBA-BE përshëndesin marrëveshjen

617
0

Pas OSBE, Ambasada e SHBA në Tiranë dhe zyra e Bashkimit Europian në vendin tonë ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes mes kryeministrit Rama dhe kryeopozitarit Basha. Në një postim në twitter, zyra e BE-së thotë se gjetja e konsensusit mes palëve është në interes të qytetarëve shqiptarë. “Urime për marrëveshjen për zgjedhje të lira. Marrëveshja në interes të qytetarëve shqiptarë”. Nderkohe, Ambasada amerikane ne faqen e saj ne fb ka percjelle nje mesazh te Ambasadorit Lu.