Sërish tërmet . Durresi epiqendra

Sërish tërmet . Durresi epiqendra

401
0

Mbrëmjen e sotme lëkundje tërmeti janë ndjerë në qytetin e Durrësit, por edhe në kryeqytet.

Sipas Qendrës Evropiane të Sizmologjisë, epiqendra e tërmetit ka qenë 16 kilometra në veriperëndim të Shijakut, me magnitudë 3.4 dhe një thellësi prej vetëm 2 kilometrash.

Nuk raportohet për dëme materiale.

Shperndaje