Rriten sërish temperaturat

Rriten sërish temperaturat

445
0

Orët e para të ditës do të kushtëzohen nga mot me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Më të dukshme vranësirat paraqiten në zonat përgjatë kufirit Lindor dhe zonave Juglindore.

Pasditja dhe nata do të vijojnë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme ku kthjellimet mbeten dominante.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit janë rritur në të dy vlerat ekstremale ditore duke u luhatur nga 4°C mëngjesi në zonat malore deri në 23°C mesdita në zonat e ulëta.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

Shperndaje