Rrëfehet Xheni Karaj: Si e morën vesh prindërit që jam lesbike

Rrëfehet Xheni Karaj: Si e morën vesh prindërit që jam lesbike

801
0

E ftuar tek “Rudina” ishte Xheni Karaj, drejtore Ekzekutive e Aleancës LGBTI. Gjatë intervistës, Xheni foli për momentin kur kuptoi se ndjente për femrat dhe si e mësuan prindërit e saj. Ajo tregoi se kjo ka qenë edhe frika më e madhe, momenti kur ata do ta merrnin vesh.

“Prindërit e morën vesh nga një emision ku unë kisha dalë me fytyrë të mbuluar dhe diskutoja rreth dashurisë mes femrave. Por gjatë emisionit nuk ma ndryshuan zërin dhe ata e morën vesh. Nuk ia thashë unë hapur. Ka qenë ndër momentet më të vështira të jetës time sepse unë do përballesha me frikën time më të madhe. Për fat të mirë kam dy prindër të mrekullueshëm”, u shpreh Xheni.

Më herët Xheni Karaj, ka publikuar edhe një foto ku shfaqet duke u puthur me partneren e saj. Karaj është një nga aktivitet më të njohura të kauzës LGBTI në Shqipëri. Foto është shkrepur në një event për qendrën e strehimit të këtij komuniteti.