Rrahu bashkëjetuesen, arrestohet burri, por në pranga përfundoi edhe gruaja. ...

Rrahu bashkëjetuesen, arrestohet burri, por në pranga përfundoi edhe gruaja. Ja çfarë zbuloi policia

359
0

Policia e Tiranës ka arrestuar dy persona ditën e sotme. I arrestuari është  shtetasi me iniciale R. H., pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëjetueses së tij 37-vjeçare me iniciale A.K.

Gjithashtu autoritetet kanë ndaluar edhe gruan e lënduar. Gjatë kontrollit të ushtruar, asaj iu gjet në sahatin e ujit të pallatit ku banonte një armë zjarri pistoletë, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Burri akuzohet për “Dhunë në familje”, ndërsa bashkëjetuesja e tij për “Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

Tiranë/ Njoftimi i policisë:

Dhunon fizikisht bashkëjetuesen, arrestohet në flagrancë nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6.

Në pranga dhe shtetasja e lënduar, për armëmbajtje pa leje.

Sekuestrohet një armë zjarri pistoletë.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6 arrestuan në flagrancë për veprën penale “Dhuna në familje” shtetasin R. H., pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëjetueses, shtetases A. K., 37 vjeçe.

Gjithashtu u arrestua në flagrancë për “Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” dhe shtetasja e lënduar A. K.  Gjatë kontrollit të ushtruar, kësaj shtetaseje iu gjet në sahatin e ujit të pallatit ku banonte një armë zjarri pistoletë, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Materialet procedurale iu referuan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë.