Rikthehen ditët me diell, si do jetë moti këtë fundjavë

Rikthehen ditët me diell, si do jetë moti këtë fundjavë

486
0

Pas disa javëve të shoqëruara me shi dhe rrebeshe mesa duket janë riktheyr ditët e ngrohta me diell. Dita e shtunë do të dominohet nga moti i kthjellët. Vranësirat do të bëhen prezente në mesditë e pasdite përgjatë relieveve malore.

 

Era do të jetë nga Veriperëndimi 2-10m/s.

Në fushën termike pritet një rritje në vlerat e mesditës.

Më konkretisht:

Zonat malore 4°C deri në 22°C

Zonat e ulëta 5°C deri në 25°C

Zonat bregdetare 10°C deri në 24°C