Reshje shiu në të gjithë vendin, ja si do të jetë e...

Reshje shiu në të gjithë vendin, ja si do të jetë e moti sot 10 dhjetor 2019

380
0

 

Edhe këtë te martë mbetemi në ndikimin e presionit të ulët atmosferik me vranësira dhe reshje në të gjithë vendin.

Ditën e sotme priten reshje mesatare në qarqet Shkodër, Lezhë, Vlorë, Gjirokastër dhe Korçë, ndërsa në qarqet e tjera priten reshje të dobëta.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 11 / 14 °C

në vendet e ulëta: 8 / 13 °C

në vendet malore: 3/ 6 °C

ERA

Era pritet të fryjë mesatare, ndërsa në bregdet deri e fortë.