Rama uron Pashkët, zgjedh FOTON e veçantë

Rama uron Pashkët, zgjedh FOTON e veçantë

396
0

Kryeministri Edi Rama ka uruar sot të gjithë besimtarët katolikë me rastin e Pashkëve. Me anë të një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook, Rama ka zgjedhur pamje nga Memoriali i Kuvendit të Troshanit, ku mësoi dhe u rrit At Gjergj Fishta.

“MIRËMËNGJES ?

dhe me këtë pamje të Memorialit në Kuvendin e Troshanit, ku mësoi, u rrit dhe dha më pas mësim At Gjergj Fishta, ju uroj PASHKË TË GËZUAR ?”, shkruan Rama.

rama.jpg