Rama prezanton sot paketën Anti-KÇK: Me mbështetjen e ndërkombëtarëve, godasim foletë e...

Rama prezanton sot paketën Anti-KÇK: Me mbështetjen e ndërkombëtarëve, godasim foletë e krimit

362
0

 

 

Emërohen sot 8 prokurorët e parë të SPAK, shpallet gara  për drejtuesin e Prokurorisë Anti-Korrupsion

KLP voton sot 8 prokurorët e parë që do të ngrenë Prokurorinë e Posaçme Anti-Korrupsion, njohur si SPAK, një nga institucionet e drejtësisë së re.

Prokurorët që pritet të miratohen janë: Altin Dumani, Arben Kraja, Behar Dibra, Edvin Kondilli, Elida Celami(Kaçkini), Ened Nakuçi, Enkeleda Millonai dhe Klodian Braho.

Ndërkohë ditën e sotme sipas KLP do të shpallet edhe gara për pozicionin e drejtuesit të SPAK.