Rama përcjell drejt Stambollit udhëtarët e parë të “Air Albania”

Rama përcjell drejt Stambollit udhëtarët e parë të “Air Albania”

367
0

Kryeministri Rama është ndalur këtë mëngjes të shtune në aeroportin e Rinasit. Ai ka përcjellë drejt Stambollit udhëtarët e parë të linjës “Air Albania”. Dhe ata janë një grup të rinjsh. Njëkohësisht Rama ka përfituar nga ky moment për ta lidhur live në Fb e tij, gjithë momentin e nisjes. “Jo me kot na shkoi mendja te ju, jeni kemba me e mbare qe mund te gjenim”. Kështu u shpreh Kryeministri, që i ka hsoqëruar ata në hyrje të avionit. “Bejme dhe pak metra bashke dhe ju vazhdoni lart, ne vazhdojme te terheqim kemben zvarre ketu ne toke”- tha ai. Nisja e fluturimeve të “Air Albania ka shkaktuar jo pak polemikë në vend. Opozita ka akuzuar dje se Air Albania nuk ekziston. Ndërkohë qyetarët janë ende skeptikë, nëse kjo linjë do të ulë cmimet e biletave, që Shqipëria i ka më të lartat në rajon.