Rama paralajmëron konferencë: Do flas për dialog, zgjedhje dhe…

Rama paralajmëron konferencë: Do flas për dialog, zgjedhje dhe…

426
0

Në një status në Twitter kryeministri Rama paralajmëron një konferencë për shtyp në orën 13:00. Ai thotë se do të flasë për zgjedhjet, për kandidatët në 61 bashki dhe për një dialog të mundshëm me opozitën.

“Në 13.00 me gazetarët, pas regjistrimit të kandidatëve tanë për 61 bashkitë dhe listave të këshilltarëve bashkiakë për mandatin e ri të qeverisjes vendore. Koha për fushatën zgjedhore të 30 qershorit dhe për vijimin e përpjekjeve për dialog me të vetëpërjashtuarit nga zgjedhjet”, – shkruan Rama në Twitter.

Presim orën 13:00 për të parë se ç’do të ndodhë.