Protesta para Parlamentit, policia thirrje Gazment Bardhit: Largo nga tubimi njerëzit me...

Protesta para Parlamentit, policia thirrje Gazment Bardhit: Largo nga tubimi njerëzit me maska

360
0

Prej disa minutash ka nisur protesta e opozitës përpara Parlamentit, ndërsa brenda vijon seanca plenare.

Ndërkaq, policia i ka bërë thirrje Sekretarit të Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi për të larguar nga tubimi personat me maska.

“Z.Bardhi, në mes të protestuesve keni njerëz që mbajne maska. Si organizator i tubimit ju bëjmë thirrje të merrni masa për largimin e tyre nga tubimi”, ishte kjo thirrje e policisë.

Sakaq, deri në këto momente situta vijon të jetë e qetë, përveç thirrjeve të protestuesve dhe hedhjeve të shashkave herë pas here.