Probleme me financat dhe çështjet sentimentale, parashikimi i yjeve për fundin e...

Probleme me financat dhe çështjet sentimentale, parashikimi i yjeve për fundin e vitit

389
0

“Një ditë pas Krishtlindjeve dhe Viti 2019 mbyllet me një Eklips Dielli në Bricjap ashtu si filloi. Në datë 26 Dhjetor në mëngjes kemi Eklipsin e Diellit në Dhjetëditëshin e parë të Bricjapit në gradën 4. Në Bricjap kemi një rreshtim planetësh Dielli, Jupiteri, Hëna, lidhja jugore e Hënës, Saturni dhe Plutoni dhe Asteroidi Dhimitra.

Në shenjën e ngritjes dhe të përpjekjes së vazhdueshme Gjysma e planetëve ndodhet në Bricjap dhe japin shumë dominancë. Do marrim mesazhe të rëndësishme në jetën personale dhe sociale.

Koha po mbaron dhe duhet të marri me vete çdo gjë që është e thatë dhe nuk jep më fryte Çdo gjë që është e ashpër shterpë dhe na pengon në ecurinë tonë. Detyrime borxhe çështje ekonomke çështje sentimentale duken si mal para nesh por Eklipsi pritet ti sqaroj”, shkruan astrologia në profilin e saj në Facebook.

Dashi

Do sqarohet një çështje pune e cila mund të jetë një fillim i ri apo një ndryshim në këtë periudhë për ju. Në planin personal po ashtu merrni një vendim më në fund për një lidhje ose një ndarje.

Demi

Do sqarohet një çështje vijushmerie ligjore e cila ju hap rrugën drejt një zhvillimi të ri. Por këto ditë do ndjeni një pengesë të fortë derisa të sqarohet situata.

Binjakët

Një detyrim i madh ekonomik apo sqarim në çështjet ekonomike do bëhet pak i vështirë në ditën e sotme dhe mund tju lodhi psikologjikisht.

Gaforrja

Problem do hasni në marrëveshje apo marrëdhenie me të tjerët sidmos në kushtet apo në mundësinë për tu përshtatur. Do keni antagonizma të forta edhe në çift ku do sprovohet marrëdhënia.

Luani

Një problem që lidhet me punën duhet të sqarohet sot pasi pengesat kanë qenë të mëdha dhe ju duhet të bëni një ndryshim të konsiderueshëm.

Virgjëresha

Në planin personal dhe në marrëdhenien tuaj me njerzit e dashur do ketë një kushtëzim apo një pengesë të çuditeshme. E rëndësishme është që të sqarohen marrëdheniet dhe ndjenjat

Peshorja

Kjo ditë do ju parapërgatisë për një sqarim të rëndësishëm që do dalë i nevojshëm në çështje familjare apo në një plan shumë të rëndësishëm në lidhje me të ardhmen tuaj.

Akrepi

Duhet të jepni mesazhe të forta dhe të jeni shumë strikt në stategjinë tuaj që të arrini të keni një fitore në një moment ku pengesat duken sa një mal.

Shigjetari

Do përpiqeni me sa mundeni të sqaroni të drejtën tuaj në çështjet ekonomike dhe në atë që çfarë pretendohet të merrni dhe çfarë keni marrë deri tani.

Bricjapi

Një periudhë shumë e fuqishme kjo në jetën tuaj por nëse nuk e shikoni në sensin e sqarimit do mbeteni në heshtje dhe në hije të mundësive në shumë aspekte.

Ujori

Një përmirësim i dukshëm i qëllimeve dhe startegjive tuaja por edhe një mbyllje në vetvete e cila ju kushtëzon apo ndalon të ecni përpara njëlloj sikur të kishit të bënit me kundërshtar të fuqishëm.

Peshqit

Miq e njohje të rëndesishme por që në këtë moment do vihen në provë dhe do sqaroni qëllimet e tyre dhe pozicionin apo përkrahjen e vërtetë që do ju japin apo jo. Dikush i njohur ju pengon fatin.