Prezantohet Land Rover-i i ri i modifikuar

Prezantohet Land Rover-i i ri i modifikuar

734
0

Kompania britanike për modifikimin e veturave ‘Chelsea Truck Company’ ka prezantuar një Land Rover Defender, i rimodeluar në skica të gjeneratës së kaluar të modelit standard. “Forrest Green Land Rover Defender 110 Edition” posedon mbrojtëse të zgjeruara, maskë të përparme, drita LED, e shumë karakteristika të tjera që e bëjnë veturën ekstravagante, transmeton lajmi.net.

 

Image

 

Kompania ka vënë në dispozicion ngjyrën e gjelbër, që përafrohet me ngjyrat militare, së bashku me xhamat e errëta për t’i dhënë kohezion eksterierit. Nuk është bërë e ditur nëse ka pasur ndonjë ndërhyrje në përformimin e shpejtësisë dhe fuqisë, për dallim nga modeli standard.

Land Roveri i modifikuar i është vënë etiketa prej 65 mijë eurosh.