Po peshkonin me dinamit, dy të plagosur në Sarandë

Po peshkonin me dinamit, dy të plagosur në Sarandë

393
0

Ishin duke peshkuar me lëndë plisse plagosen dy peshkatarë amatorë në Sarandë. Ngjarja ka ndodhur pasditen e së premtes në kanalin e Çukës, në vendin ku disa ditë me parë humbi jetën 55-vjecari nga Çuka, Arben Shaqiri.

 

Ilirjan Llanaj, 46 vjeç nga Saranda dhe Mantho Gunella, 59 vjec nga Çuka peshkonin me leëndë plasëse për rrjedhojë u plagosën dhe u transportuan në spitalin e Sarandës për ndihmën mjekësore.

 

 

 

Për shkak të plagëve të marra bluzat e bardha të Sarandës e nisën 46-vjeçarin Ilirjan Llanaj për mjekim të specializuar drejt Tiranës, ndërkohë që 59-vjeçari Mantho Gunella pas mjekimit është larguar nga spitali.