“Për’puthen”/ Pas Sindit, një tjetër konkurrent lë përfundimisht emisionin

“Për’puthen”/ Pas Sindit, një tjetër konkurrent lë përfundimisht emisionin

350
0

Pas një mungese prej disa ditësh në emision, Sindi Loci njoftoi ndjekësit e saj se kishte vendosur të largohej pëfundimisht nga emisioni “Për’puthen”.

“Mendoj se e meritoni nje shpjegim per mungesen time ne studio. Po, eshte e vertet. Nuk jam me pjese e Per’puthen. Shume shpejt do te vij me nje video qe shpjegoj gjithcka… Deri atehere, ju. Falenderoj per cdo mbeshtetje qe me keni dhene ne kete rrugtim sa te gjate aq edhe te veshtire. Ju dua pafund dhe sigurisht nje falenderim i vecante shkon per shqipet e Kosoves dhe Diaspores qe gjithmone kane qene mbeshtetja ime, edhe kur isha me e gjykuara”, ka shkruar Sindi në një postim në InstaStory.

Të njëjtën gjë ka bërë edhe Riniani, mungesa e të cilit gjithashtu është vërejtur prej disa ditësh.

Në një postim në InstaStory, ai sqaron se tashmë nuk është më pjesë e programit.

“Miq, Faleminderit te gjitheve per Suportin, Kritikat edhe Komplimentet e pafundme qe me keni dhene gjate rrugetimit tim ne Perputhen . Kam marre mesazhe te shumta per mungesen time, doja t’ju njoftoja ashtu si e keni pare, une nuk jam pjese e programit ka 3 jave, arsyet do vijne se shpejti !

Faleminderit edhe shume mirenjohje per te gjithe ju! Ju dua shume”- ka shkruar Riniani.