Përplasen dy avionë, nuk ka asnjë të mbijetuar

Përplasen dy avionë, nuk ka asnjë të mbijetuar

520
0

perplasen-550x302

Dy avionë të vegjël u përplasën në ajër në Alaskën perëndimore dhe humbën jetën pesë vetë në dy fluturaket, thanë zyrtarët.

Deri te aksidentit, që ndodhi në një zonë të pabanuar, rreth 600 milje në perëndim të Ankorixh, mund të arrihet vetëm me helikopter, transmeton TetovaSot.

Përfaqësuesit konfirmuan se nga përplasja nuk ka asnjë të gjallë.