Përfundon operacioni kirugjikal. Operohet shkrimtari Ismail Kadare, ndërhyrja rezulton me sukses

Përfundon operacioni kirugjikal. Operohet shkrimtari Ismail Kadare, ndërhyrja rezulton me sukses

617
0

10-thenie-nga-Ismail-Kadare

Spitali Amerikan ka njoftuar përmes një njoftimi në rrjetin social se sapo ka përfunduar ndërhyrja kirurgjikale ndaj shkrimtarit të njohur Ismail Kadare dhe ai është tashmë në gjendje të mirë shëndetësore.

Spitali Amerikan ka njoftuar përmes një njoftimi në rrjetin social se sapo ka përfunduar ndërhyrja kirurgjikale ndaj shkrimtarit të njohur Ismail Kadare dhe ai është tashmë në gjendje të mirë shëndetësore.

Gjatë ditës së djeshme u raportua se shkrimtari 80 vjeçar ishte shtruar ne ambjentet spitalore por botuesi i tij Bujar Hudhri nuk dha detaje nëse bëhej fjalë për një ndërhyrje apo kontroll rutinor.

Burime për Syri.net bënë me dije se bëhet fjalë për një ndërhyjre të lehtë kirurgjikale për problem të moshës, por ajo që është më e rëndësishme në fund çdo që ka shkuar mësë miri.

Shperndaje