Pasojat e tërmetit në Thumanë/ Vasili nxjerr videon dhe i bën thirrje...

Pasojat e tërmetit në Thumanë/ Vasili nxjerr videon dhe i bën thirrje kryeprokurorit: Ja cilët pushtetarë duhen marrë në pyetje

344
0

 

Me një kronikë televizive, ku dëgjohen deklaratat e zv kryeministrit Erjon Braçe dhe kryetari i Bashkisë së Krujës Artur Bushi, nënkryetari i LSI, Petrit Vasili thotë se njerëzit e pushtetit kanë gënjyer për Thumanën, qyteti më i prekur rëndë nga tërmeti i rëndë i 26 nëntorit.

“Pse nuk i therret prokuroria keta? Pse nuk pyeten,hetohen,procedohen nga prokuroria? Apo kjo eshte “prokuroria qe duam” sipas rilindjes?”, eshte thirrja e Vasilit ne dukje edhe per kryeprokurorin e ri Olsian Çela, i cili diten e dyte te punes se tij e nisi nga Durresi, qyteti tjeter i prekur me rende nga termeti.

https://www.facebook.com/petritvasil/videos/590378238171205/

 

 

POSTIMI I PLOTE 

 

Viktimat e Thumanes akuzojne.(VIDEO).

 

Njerezit e pushtetit genjyen per Thumanen.

 

Pse genjyen?

 

Kush genjen,Kryetari i Bashkise apo Zv.kryeministri?

 

Pse nuk i therret prokuroria keta?

 

Pse nuk pyeten,hetohen,procedohen nga prokuroria?

 

Apo kjo eshte “prokuroria qe duam” sipas rilindjes?

 

Heshtja e prokurorise bashkefajesi e rende.

 

Shiheni VIDEON flet vetë…..dhe ne te vertete eshte aq e thjeshte sa s’ka nevoje as per prokuror.