Partnerë fantastikë/ Zbuloni me kë do të martoheni sipas shenjës tuaj të...

Partnerë fantastikë/ Zbuloni me kë do të martoheni sipas shenjës tuaj të horoskopit

860
0

Nëse jeni të interesuar në astrologji, atëherë e dini se sa interesante mund të jetë të dini se me kë mund të jeni në përputhje me një takim ose me kë mund të krijoni një miqësi, në varësi të shenjës suaj. Po në lidhje me shenjën e zodiakut më të përshtatshme për tuajat për t’u martuar? Zbuloni një përmbledhje të shenjave të ndryshme të zodiakut më të pajtueshme me tuajat për martesë, sipas shenjës tuaj të zodiakut:

 

Dashi

 

Dashi është një shenjë e guximshme, e paduruar, e pavarur dhe gjithmonë e gatshme për diçka të re. Dhe për këtë arsye, ai përputhet mirë me shenja argëtuese dhe aventureske, siç janë Shigjetari dhe Ujori.

 

Me Shigjetarin, Dashi gjen dikë që ndan ndjenjën e tij të aventurës dhe spontanitetit. Dashi / Ujori gjithashtu funksionon mirë sepse Ujorët nuk janë ngjitës dhe të dy shenjat ndajnë një dashuri të përbashkët për pavarësinë.

 

 

 

Dhe nëse Dashi kërkon të arrijë disa synime konkrete, ai mund të jetë më i lumtur me Luanin. Së bashku, ata mund të krijojnë një familje sepse mund të jetë e rëndësishme për të dyja këto shenja.

 

 

 

Demi

 

Demi është i durueshëm, besnik dhe sensual. Ai gjithashtu pëlqen të jetë i rehatshëm, kështu që ai mund të gjejë lumturinë me një Gaforre.

 

 

 

Binjakët

 

Binjakët pëlqejnë të argëtohen, kështu që ata duhet të kërkojnë një partner i cili mund të veprojë shpejt, të ofrojë bisedë stimuluese dhe të shmangë mërzitjen. Kjo shenjë vazhdimisht duhet të ndihet e stimuluar, kështu që i duhet një personi që mund të mbajë ritmin. Për të njëjtën arsye, Ujori mund të përputhet edhe me Binjakët.

 

Gaforrja

 

Si një shenjë inkurajuese, empatike dhe e orientuar nga familja, Gaforrja do të kërkojë një partner që do t’i ndihmojë t’i bëjë ata të ndjehen të sigurt. Luani ka tendencë të ketë pikërisht atë që duhet për një martesë për të punuar. Do të sigurojë që Gaforrja të ndihet i mbrojtur dhe do të sigurojë që njësia familjare të mbetet e sigurt dhe e paprekur.

 

Luani

 

Luani është një shenjë krenare, krijuese dhe dramatike ndërsa është mbrojtëse ndaj atyre që i do. Peshqit është një partner i shkëlqyeshëm për të, i cili gjithashtu kërkon të ndjehet i sigurt dhe i mbrojtur, gjë që çon në një martesë që siguron një ndjenjë sigurie për të dy shenjat. Peshorja gjithashtu mund të jetë një partner i mirë sepse ajo ndan të njëjtin vizion të jetës. Por më e rëndësishmja, Peshorja dhe Luani ndihmojnë në balancimin e njëri-tjetrit. Leo pëlqen të flasë dhe të tërheqë vëmendjen, ndërsa Peshorja shpesh është e zhveshur dhe e matur.

 

 

Virgjëresha

 

Nëse një Virgjëreshë tashmë ka pasur një marrëdhënie të vështirë dhe po kërkon dikë që ta ndihmojë atë të ndjehet e sigurt, ajo mund të jetë më e lumtur me Dashin. Do të thotë jo vetëm një angazhim i thellë, por edhe një martesë e lumtur dhe e qëndrueshme. Nëse Virgjëresha dëshiron që dikush ta ndihmojë atë të arrijë qëllimet e saj, Bricjapi mund të përputhet më së miri me të. Bricjapi dhe Virgjëresha ndajnë të njëjtat vlera në jetë.Ata mund të mos kenë jetën më emocionuese sepse janë të pastrehë dhe të palodhur. Por ata mund të krijojnë një marrëdhënie të fortë dhe të qëndrueshme.

 

Peshorja

 

Peshorja është një shenjë simpatike, e ekuilibruar dhe e pavendosur. Askush nuk e kupton më mirë këtë shenjë sesa Demi, i cili ka të njëjtën mënyrë të të menduarit. Në një marrëdhënie afatgjatë, ata bëjnë atë që munden për tu argëtuar dhe për të shijuar gjërat e mira në jetë. Peshorja gjithashtu mund të jetë shumë e lumtur me Dashi sepse janë udhëheqës të shkëlqyeshëm. Personaliteti simpatik i Peshorjes gjithashtu ndihmon për të balancuar natyrën e egër të Dashi, e cila mund të bëjë një çift mjaft të ekuilibruar.

 

Akrepi

 

Akrepi është psikik, privat, intensiv, i fshehtë dhe ka një shpirt detektiv, kështu që ai është më i lumtur me një partner që nuk frikësohet nga kjo. Akrepi dhe Peshqit shkojnë mirë së bashku. Ata janë në gjendje të lidhen në mënyrë telepatike, duke i lejuar ata të ndiejnë lehtësisht emocionet e njëri-tjetrit. Ata i japin vetes hapësirë të mjaftueshme, por gjithashtu ofrojnë mbështetje kur është e nevojshme. Virgjëresha është gjithashtu një shenjë që korrespondon me Akrepin. Të dy kanë një mendje analitike dhe u pëlqen të arrijnë në fund të gjërave. Ata janë gjithashtu kërkues të së vërtetës. Prandaj, ata nuk kanë frikë të flasin për gjëra të vështira, gjë që është e rëndësishme në një marrëdhënie afatgjatë. Por ata gjithashtu kanë biseda argëtuese dhe të thella që janë thelbësore për balancimin e marrëdhënies së tyre.

 

Shigjetari

 

Shigjetari e do lirinë e tij, kështu që kur bëhet fjalë për martesë, ai është duke kërkuar një partner që nuk do ta mbajë atë. Shpesh, ai e gjen veten me një Shigjetar tjetër, sepse ka vetëm një Shigjetar që të kuptojë vërtet nevojën e tij për udhëtime, aventura dhe risi. Shigjetari dhe Ujori janë po aq të përshtatshme, sepse ata të dy gëzojnë lirinë e tyre dhe ndajnë një interes të përbashkët për kauza humanitare. Këto dy shenja janë të lumtur që përfshihen, pa qenë një kërcënim për lirinë e tjetrit, kjo është ajo që e bën martesën e tyre të funksionojë.

 

Bricjapi

 

Si një shenjë e besueshme, serioze, tradicionale dhe e orientuar drejt qëllimit, Bricjapi shpesh përfundon duke u martuar me një Demi sepse ata ndajnë të njëjtat vlera. Ata të dy po kërkojnë të njëjtën gjë në jetë dhe mund t’i ofrojnë njëri-tjetrit mbështetje reciproke. Gaforrja i dhe Bricjapi gjithashtu shkojnë mirë, sepse ndajnë një interes të përbashkët për vlerat tradicionale dhe strukturën e familjes. Këto dy shenja dëshirojnë një jetë të qëndrueshme familjare dhe një rutinë të caktuar.

 

Ujori

 

Ujori ka tendencë të jetë një nga shenjat më të keqkuptuara, kjo është arsyeja pse ai shpesh është më i lumtur me një Ujori tjetër. Askush nuk do ta kuptojë nevojën e tij për liri dhe origjinalitet më mirë se një Ujori tjetër. Binjakët gjithashtu mund të jenë një partner i shkëlqyeshëm afatgjatë. Këto dy shenja kanë shumë miq dhe nuk përpiqen të shajnë njëri-tjetrin. Mund të jenë pak indiferentë, por në një mënyrë a në një mënyrë tjetër, kjo indiferentizëm funksionon për të dyja këto shenja. Që marrëdhënia të zgjasë, thjesht do të jetë çështje e komunikimit dhe vlerësimit të dallimeve të njëri-tjetrit.

 

 

 

Peshqit (18 shkurt – 20 Mars)

 

Mesazhi Shpirtëror për Peshqit Peshqit shpesh humbet në mendime dhe i duhet një partner i cili e kupton këtë. Ai ka nevojë për dikë që mund t’i mbajë këmbët në tokë dhe ta kthejë butësisht në tokë kur të fillojë të bredh. Në përgjithësi, ai kalon shumë mirë me Akrepin. Kjo përfshin Peshqit të ndjeshëm dhe për aq kohë sa nuk është shumë posesiv, çifti i tyre mund të punojë për një afat të gjatë. Ai gjithashtu mund të krijojë një marrëdhënie me Dashi, e cila është e kundërta e tij, por gjithmonë e kupton se çfarë do të thotë të jesh i ndjeshëm dhe në një humor të keq. Së bashku, ata mund të sjellin tiparet më të mira të njëri-tjetrit./CNA.al