Parashikimi motit, 10 nëntor 2019

Parashikimi motit, 10 nëntor 2019

515
0

 

 

Sipas MeteoAlb: Vijon ndikimi i qëndrës ciklonare duke diktuar në vendin tonë mot me kthjellime dhe vranësira duke gjeneruar dhe reshje shiu kryesisht në zonat e ultësirës perëndimore.

 

Pasditja dhe mbrëmja sjellin përmirësim gradual të kushteve atmosferike duke larguar shirat nga territori.

 

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 18 °C.

 

Era do fryjë mestare me shpejtësi 40 km/h kryesisht nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim mbi 3 ballë.

 

Shperndaje