Parashikimi imotit, mësoni si pritet të jetë sot

Parashikimi imotit, mësoni si pritet të jetë sot

502
0

Masat ajrore të qendrueshme do të ndikojnë mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare, më të dedura vranësirat paraqiten në Juglindje duke rrezikuar reshje të pakta dëbore. Gjatë pasdites dhe mbrëmjes vijon moti me kthjellime dhe vranësira por pa rrezikuar reshje. Sipas Meteolab era do të fryjë me shpejtësi deri mbi 45 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë. Temperaturat e ajrit do të ulen në të dy vlerat duke luhatur ekstremumet ditore nga -13 gradë mëngjesi në zonat malore deri në 10 gradë mesdita në bregdet.