Parashikimi i motit: Shi i përkohshëm dhe temperatura të larta

Parashikimi i motit: Shi i përkohshëm dhe temperatura të larta

450
0

Në fillimin e javës moti në vend do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare përgjatë ultësirës Perëndimore, ndërsa në Verilindje dhe Juglindje do të jetë me vranësira dhe rreshje të pakta shiu. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 05 deri në 1,25 metër në det të hapur. Temperaturat do të pësojnë rënie në mesditë.

 

Temperaturat min dhe max

 

Zonat malore 8/17°C

 

Zonat e ulëta 14/26°C

 

Zonat bregdetare 15/27°C

 

Meteorologe: Rezarta Xhakollari