Parashikimi i astrologut PAOLO FOX për ditën e diel, 2 gusht 2020

Parashikimi i astrologut PAOLO FOX për ditën e diel, 2 gusht 2020

596
0

Dashi

Siç parashikon horoskopi i Paolo Fox, më në fund mund të çliroheni nga një barrë që ju shtyp prej ditësh. Në periudhën e fundit keni qenë në qendër të polemikave të mëdha dhe nuk ishte gjithmonë faji juaj. Në dashuri ndonjëherë ju duket sikur po përplaseni në një mur gome! Saturni kundër do t’ju shkaktojë probleme të tjera deri në dhjetor; për fat të mirë disa projekte do të jenë në gjendje të fillojnë përsëri nga tetori. Qëndroni, edhe kur ndiheni sikur po luftoni me tërë botën!

Demi

Nesër mund të ketë një trazirë të madhe për shtëpinë dhe punën. Ndoshta madje do të ndjeheni të mërzitur. E vërteta është se ju tani do të keni një nevojë të thellë për t’u larguar nga disa njerëz që po ju bëjnë të zemëroheni, edhe nëse bëhet fjalë për një gabim të vogël ose për një vonesë. Përpiquni të ruaniq etësinë.

Binjakët

Sipas horoskopit të Paolo Fox, këtë të diel Marsi dhe Venusi do të jenë në një aspekt harmonik dhe do të gudulisin shqisat tuaja, dëshirën për të jetuar edhe një dashuri pak transgresive. Kohët e fundit shumë Binjakë po rivlerësojnë lidhjet familjare, rëndësinë që ato luajnë në jetën e tyre. Shumë shpejt do të keni mundësi të zgjidhni edhe problemet tuaja të punës.

Gaforrja

Më në fund i lini tensionet e 48 orëve të fundit prapa dhe e trajtoni veten me një të Dielë të relaksimit të pastër. Dhe me të vërtetë keni nevojë, sepse ditët e fundit jeni marrë me njerëz që vazhdimisht krijojnë probleme. Njerëz që përfitojnë nga gatishmëria juaj për t’ju futur në telashe. Mundohuni të qëndroni sa më të qetë.

Luani

Siç parashikon horoskopi i Paolo Fox, nesër do të irritoheni pak. Në orët e ardhshme, një angazhim mund të hidhet në erë, ose mund të jeni ju që keni menduar për të. Në këtë moment ndiheni të shqetësuar dhe kjo ju bën të ndjeheni keq. Reagimi do të jetë ndalja dhe reflektimi. Fakti është që ju jeni një shenjë që duhet të veproni, që kërkon sfida të reja dhe jo shumë qetësi.

Virgjëresha

Këtë të diel do të keni Venusin në kundërshtim që mund të shkaktojë disa probleme në familje. Në orët e ardhshme mund t’ju mungojë toka nën këmbët tuaja. Ndoshta ditët e fundit keni lënë pas dore disa situata, për t’u përkushtuar në çështje të tjera. Kushtojini vëmendje të veçantë Shigjetarit dhe Peshqve! Gjithçka që ju dëshironi tani është të rikuperoni më shumë qetësi. Po vijnë marrëveshje dhe kontrata të reja.

Peshorja

Sipas horoskopit të Paolo Fox, këtë të diel me bashkëveprimin e Hënës dhe Venusit do të keni një sprint më të fortë. Mundohuni të mos mendoni vazhdimisht për të gjitha shqetësimet dhe problemet që nuk tejkalohen ende, dhe të shijoni një të diel më të gjallërishme. Sigurisht, ju do të duhet të jeni të kujdesshëm: në të kundërt Marsi ende mund të shkaktojë shqetësim dhe mbase edhe ndonjë problem fizik!

Akrepi

Këtë të diel mund të rikthehet pak ndryshk në familje. Sidomos nëse ekzistojnë ende disa probleme të pazgjidhura. Në këto ditë ju keni një siklet që nuk ju lë të qetë. Ndiheni pak të lënë mënjanë nga dikush? Fakti është se ndonjëherë është më e lehtë të jepni këshilla të mira për të tjerët, të sqaroni jetën e dikujt tjetër, sesa tuajën!

Shigjetari

Siç paralajmëron horoskopi i Paolo Fox, dëshira për të rikuperuar më shumë qetësi në jetën tuaj do të jetë edhe më e fortë këtë të diel. Dhe gushti, në këtë kuptim, do t’ju ndihmojë: do t’ju japë mundësi të reja për të filluar një histori, pavarësisht nëse është me kohë të plotë apo edhe vetëm me kohë të pjesshme. Ajo që ka rëndësi është të mos i nënshtroheni tundimit për të tradhëtuar, sepse mund të futeni telashe!

Bricjapi

Këto ditë ju jeni shumë të zhytur në mendime, por edhe konstruktivë. Edhe nëse jeni duke përjetuar probleme financiare, nëse nuk jeni paguar plotësisht ose keni pasur shumë shpenzime të papritura, nga 10 gushti i ardhshëm mund të rikuperoni. Në periudhën e fundit, dikush është detyruar të përfundojë një projekt që, megjithatë, vetëm sa shkaktoi shumë stres. Tani po e rigjeni veten. Shtrëngoni dhëmbët! Shumë shpejt do të keni mundësi të rregulloni gjërat.

Ujori

Sipas horoskopit të Paolo Fox, Hëna do të jetë në shenjë dhe do t’ju bëjë elektrikë, të gjallë si kurrë! Në orët e ardhshme do të jeni të shpejtë dhe të furishëm, do të dëshironi të plotësoni gjithçka që keni lënë të papërfunduar. Edhe në dashuri një e diel shumë e favorshme pritet.

Peshqit

Më 7 gusht Venusi do të bëhet i favorshëm: për ju do të nënkuptojë zgjidhjen e shumë problemeve në dashuri, gjetjen e më shumë harmonie. Në punë, Mërkuri do të kujdeset për ju: dikush do të punojë me kohë të pjesshme; dikush tjetër do të rindezë biznesin e vet. Në frontin e dashurisë, ju ndjeni nevojën t’i drejtoheni njerëzve që janë në të njëjtën gjatësi vale, njerëz me të cilët mund të keni në më pak përplasje, të tilla si një Peshore, një Dem ose një Gaforre.