Paolo Tramezzani: Zemra ime është në Shqipëri

Paolo Tramezzani: Zemra ime është në Shqipëri

477
0

Paolo Tramezzani, njeriu që së bashku me Gianni De Biazin arritën të kualifikonin kombëtaren shqiptare në Kampionatin Europian “Francë 2016”, është shprehur për mediat se zemra e tij “ndodhet” ende në Shqipëri. “Jemi në fund të një sezoni të bukur dhe impresionues. Shpresoj dhe unë ta përfundojmë në mënyrën më të mirë të mundshme. Pastaj, ju e dini që zemra ime është në Shqipëri dhe nuk lëviz prej aty”, u shpreh Tramezzani. Tramezzani u largua si ndihmës i De Biazit, duke nisur aventurën e tij në Zvicër, ku drejtoi fillimisht Lugano e më pas Sionin. Aktualisht, ai ndodhet në krye të skuadrës Apoelit në Qipro, ndërsa vetëm pak javë më parë rinovoi kontratën.